Anasayfaya Dön

En

Ku

Hızlı Erişim
Web Mail
Kütüphane
Bilgi Edinme
İletişim Bilgileri
Telefon Rehberi

Yrd. Doç. Dr.

Mehmet Emin DENİZ

Dekan Yardımcısı

mehmetemin.deniz

0(488) 217-3693 Dahili: 3693

Kurtalan’da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Batman’da tamamladı. 2002 yılında Harran Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makina Mühendisliği Bölümü’nde Lisans eğitimini tamamladı. Aynı yıl burada araştırma görevlisi olarak göreve başladı.  2005 yılında üniversitenin Fen Bilimleri Enstitüsü Makina Mühendisliği Anabilim Dalında Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. 2006 yılında Yök’ün yurt içi görevlendirilmesiyle doktora eğitimini yapmak üzere İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi’ne gitti. 2011 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi’nin Fen Bilimleri Enstitüsü Makina Mühendisliği Ana Bilim Dalı Mekanik programı dalında doktora eğitimini tamamladı. 2002-2012 (Temmuz ayına kadar) yılları arasında Harran Üniversitesi ve Dokuz Eylül Üniversitelerin Makina Mühendisliği Bölümlerinde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı.

Mehmet Emin Deniz, 2012 Temmuz ayından beri Batman Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Makina Mühendisliği Bölümü’nde Yardımcı Doçent olarak çalışmaktadır.  

Mehmet Emin Deniz 26 tane bilimsel makalesi bulunmaktadır. Bunların 14 tanesi Uluslararası Science Citation Index Expanded ve 3 tanesi ulusal hakemli makaledir. 1 tane yurt dışı uluslararası katılımlı bildiri, 7 tanesi yurt içi uluslararası katılımlı bildiri ve 1 tanesi yurt içi ulusal katılımlı bildiri olmak üzere 9 tane sunulmuş bildirisi bulunmaktadır. Bunlara ek olarak 1 TÜBİTAK projesinde araştırmacı olarak çalışmıştır.