Anasayfaya Dön

En

Ku

Hızlı Erişim
Web Mail
Kütüphane
Bilgi Edinme
İletişim Bilgileri
Telefon Rehberi

Lisans

 

1.Yarıyıl Ders Planı

       

Ders Kodu

Ders Adı

T+U

Zorunlu/Seçmeli

AKTS

Grup Kodu

2010101

Matematik I

4+0

Zorunlu

5

 

2010102

Fizik I

3+2

Zorunlu

5

 

2010103

Kimya

3+2

Zorunlu

5

 

2010104

Makine Mühendisliğine Giriş

2+0

Zorunlu

3

 

2010105

Teknik Resim

2+1

Zorunlu

5

 

2010130

Türk Dili ve Edebiyatı I

2+0

Zorunlu

2

 

2010132

Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi I

2+0

Zorunlu

2

 

2010134

İleri Yabancı Dil I

2+0

Zorunlu

3

 

     

Toplam AKTS

30

 
           
 

2.Yarıyıl Ders Planı

       

Ders Kodu

Ders Adı

T+U

Zorunlu/Seçmeli

AKTS

Grup Kodu

2010201

Matematik II

4+0

Zorunlu

5

 

2010202

Fizik II

3+2

Zorunlu

5

 

2010203

Statik

3+0

Zorunlu

4

 

2010204

Bilgisayar Destekli Teknik Resim

2+2

Zorunlu

5

 

2010231

Türk Dili ve Edebiyatı II

2+0

Zorunlu

2

 

2010233

Atatürk İlkeleri ve İnkılâp Tarihi II

2+0

Zorunlu

2

 

2010235

İleri Yabancı Dil II

2+0

Zorunlu

3

 

2010241

Bilgisayar Programlama

1+2

Zorunlu

4

 

     

Toplam AKTS

30

 
           
 

3.Yarıyıl Ders Planı

       

Ders Kodu

Ders Adı

T+U

Zorunlu/Seçmeli

AKTS

Grup Kodu

2010301

Malzeme I

2+1

Zorunlu

4

 

2010302

Dinamik

3+0

Zorunlu

5

 

2010303

Termodinamik I

3+0

Zorunlu

5

 

2010304

Diferansiyel Denklemler

4+0

Zorunlu

5

 

2010305

Elektrik Mühendisliği Temelleri

3+0

Zorunlu

4

 

2010306

Mukavemet I

3+0

Zorunlu

5

 

2010307

Mühendisler için istatistik yöntemler

2+0

Zorunlu

2

 

     

Toplam AKTS

30

 
           
 

4.Yarıyıl Ders Planı

       

Ders Kodu

Ders Adı

T+U

Zorunlu/Seçmeli

AKTS

Grup Kodu

2010401

Makine Teorisi I

3+0

Zorunlu

5

 

2010402

Malzeme II

2+1

Zorunlu

4

 

2010403

Mukavemet II

3+0

Zorunlu

4

 

2010404

Termodinamik II

3+0

Zorunlu

5

 

2010405

Makine Müh. İçin Uygulama Matematik

2+1

Zorunlu

4

 

2010406

İmal Usulleri

3+0

Zorunlu

4

 

2010407

Sayısal Analiz

2+1

Zorunlu

4

 

     

Toplam AKTS

30

 
           
 

5.Yarıyıl Ders Planı

       

Ders Kodu

Ders Adı

T+U

Zorunlu/Seçmeli

AKTS

Grup Kodu

020105nn

T. O. S. D. I

2+0

Zorunlu

4

 

2010501

Makine Teorisi II

3+0

Zorunlu

4

 

2010502

Makine Elemanları I

3+0

Zorunlu

4

 

2010503

Akışkanlar Mekaniği-I

3+0

Zorunlu

4

 

2010504

Isı Transferi I

3+0

Zorunlu

4

 

2010505

İmalat Mühendisliği

3+0

Zorunlu

3

 

2010506

İçten Yanmalı Motorlar

3+0

Zorunlu

3

 

I

Seçmeli I

3+0

Seçmeli

4

 

     

Toplam AKTS

30

 
 

Seçmeli Dersler

       

2010507

Sonlu Elemanlar Analizine Giriş

3+0

Seçmeli

4

I

2010508

Yakıtlar ve Yanma

3+0

Seçmeli

4

I

2010509

Mekanik Titreşimler

3+0

Seçmeli

4

I

2010511

Isı Pompaları

3+0

Seçmeli

4

I

           
 

6.Yarıyıl Ders Planı

       

Ders Kodu

Ders Adı

T+U

Zorunlu/Seçmeli

AKTS

Grup Kodu

020106nn

T. O. S. D. II

2+0

Zorunlu

4

 

2010602

Makine Elemanları II

3+0

Zorunlu

4

 

2010603

Akışkanlar Mekaniği II

3+0

Zorunlu

4

 

2010604

Isı Transferi II

3+0

Zorunlu

4

 

2010613

Taşıt Tekniği

3+0

Zorunlu

3

 

2010639

Mesleki Yabancı Dil

2+1

Zorunlu

3

 

II

Seçmeli II

3+0

Seçmeli

4

 

III

Seçmeli III

3+0

Seçmeli

4

 

 

 

 

Toplam AKTS

30

 

 

Seçmeli Dersler

       

2010605

Enerji Sist. Bilg. Uygulamaları

3+0

Seçmeli

4

II

2010606

Mekanikte Bil. Uygulamaları

3+0

Seçmeli

4

II

2010607

Buhar Kazanları

3+0

Seçmeli

4

II

2010608

Kaynak Tekniği

3+0

Seçmeli

4

II

2010609

Özel Mukavemet Halleri

3+0

Seçmeli

4

III

2010610

Plastik Şekillendirme

3+0

Seçmeli

4

III

2010611

Sıhhi Tesisat Tekniği

3+0

Seçmeli

4

III

2010612

Enerji Dönüşüm Sistemleri

3+0

Seçmeli

4

III

           
 

7.Yarıyıl Ders Planı

       

Ders Kodu

Ders Adı

T+U

Zorunlu/Seçmeli

AKTS

Grup Kodu

2010701

Makine Ana Seçmeli Tasarım I

2+1

Zorunlu

6

 

2010702

Transport Tekniği

3+0

Zorunlu

5

 

2010703

Makine Labaratuarı I

0+4

Zorunlu

3

 

020107nn

TOSD IV

2+0

Seçmeli

4

 

IV

seçmeli IV

3+0

Seçmeli

4

 

V

Seçmeli V

3+0

Seçmeli

4

 

VI

Seçmeli VI

3+0

Seçmeli

4

 

 

 

 

Toplam AKTS

30

 

 

Seçmeli Dersler

       

2010704

CNC Takım Tezgahları

3+0

Seçmeli

4

IV

2010705

Termik Turbo Makinaları

3+0

Seçmeli

4

IV

2010706

Mekatroniğe Giriş

3+0

Seçmeli

4

IV

2010707

Soğutma Teknolojisi

3+0

Seçmeli

4

IV

2010708

Isıtma Sistemi Tasarımı

3+0

Seçmeli

4

V

2010709

Ölçme Tekniği

3+0

Seçmeli

4

V

2010710

Mühendislikte Mekanik Deneyler

3+0

Seçmeli

4

V

2010711

Hidrolik Makinalar

3+0

Seçmeli

4

V

2010712

Hidrolik, Pnömatik ve Otomasyon

3+0

Seçmeli

4

VI

2010713

Kalıpçılık Tekniği

3+0

Seçmeli

4

VI

2010714

Isı Yalıtımı

3+0

Seçmeli

4

VI

2010715

Malzeme Seçimi

3+0

Seçmeli

4

VI

           
 

8.Yarıyıl Ders Planı

       

Ders Kodu

Ders Adı

T+U

Zorunlu/Seçmeli

AKTS

Grup Kodu

2010801

Bitirme Projesi

0+2

Zorunlu

4

 

2010804

Makine Labaratuarı-II

0+4

Zorunlu

3

 

2010822

Isıtma-Havalandırma ve Doğalgaz Uyg.

3+0

Zorunlu

5

 

2010802

Makine Ana Seçmeli Tasarımı II

2+1

Seçmeli

6

 

STO

Seçmeli Teknik Olmaya Dersler

2+0

Seçmeli

4

 

VII

Seçmeli VII

3+0

Seçmeli

4

 

VIII

Seçmeli VIII

3+0

Seçmeli

4

 

     

Toplam AKTS

30

 
 

Seçmeli Dersler

       

2010805

İş Hukuku

2+0

Seçmeli

4

STO

2010806

Mesleki Etik

2+0

Seçmeli

4

STO

2010809

Üretim Yönetimi ve Organizasyonu

3+0

Seçmeli

4

VII

2010810

Kompozit Malzemelere Giriş

3+0

Seçmeli

4

VII

2010811

Isı Değiştiriciler

3+0

Seçmeli

4

VII

2010813

Malzemelerin Mekanik Davranışı

3+0

Seçmeli

4

VIII

2010814

Klima Sistem Tasarımı

3+0

Seçmeli

4

VIII

2010816

Güneş Enerjisi ve Uygulamaları

3+0

Seçmeli

4

VIII

2010823

Motor Konstrüksiyonu

3+0

Seçmeli

4

VIII

2010824

Kalite Yönetim Sistemleri

3+0

Seçmeli

4

STO

2010825

Bilgisayar Destekli İmalat

3+0

Seçmeli

4

VII

2010826

Mühendislik Ekonomisi

2+0

Seçmeli

4

STO