Anasayfaya Dön

En

Ku

Hızlı Erişim
Web Mail
Kütüphane
Bilgi Edinme
İletişim Bilgileri
Telefon Rehberi

Doç. Dr.

Mehmet Emin DENİZ

Dekan Yardımcısı

mehmetemin.deniz

0(488) 217-3693 Dahili: 3693

Mehmet Emin Deniz, Siirt’ in Kurtalan ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Batman da tamamladı. 2002 yılında Harran Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makina Mühendisliği Bölümü’ nde Lisans Eğitimini tamamladı. Aynı yıl burada Araştırma Görevlisi olarak göreve başladı.  2005 yılında üniversitenin Fen Bilimleri Enstitüsü Makina Mühendisliği Anabilim Dalı Mekanik Programı Dalında Yüksek Lisans Eğitimini tamamladı. 2006 yılında Yök’ ün 2547 Sayılı Kanunun 35. Maddesi gereğince Yurt İçi Görevlendirilme ile Doktora Eğitimi' ni yapmak üzere İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi’ ne gitti. 2011 yılında Dokuz Eylül Üniversitesi’ nin Fen Bilimleri Enstitüsü Makina Mühendisliği Ana Bilim Dalı Mekanik Programı Dalı nda Doktora Eğitimini tamamladı. 2002-2012 (Temmuz ayına kadar) yılları arasında Harran Üniversitesi ve Dokuz Eylül Üniversitelerinin Makina Mühendisliği Bölümü' ünde Araştırma Görevlisi olarak çalıştı.

Mehmet Emin Deniz, 2012 yılından 2018 yılına kadar Batman Üniversitesi Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Makina Mühendisliği Bölümü’ nde Dr. Öğr. Üyesi ve 2018 Ağustos ayından beri de Doç. Dr. unvanı ile çalışmaktadır. Ayrıca şuanda Mühendislik-Mimarlık Fakültesi Dekan Yardımcılığı görevini yürütmektedir.

Mehmet Emin Deniz 37 tane bilimsel makalesi bulunmaktadır. Bunların 15 tanesi Uluslararası Science Citation Index Expanded ve 3 tanesi ulusal hakemli makaledir. 1 tane yurt dışı uluslararası katılımlı bildiri, 14 tanesi yurt içi uluslararası katılımlı bildiri ve 1 tanesi yurt içi ulusal katılımlı bildiri olmak üzere 19 tane sunulmuş bildirisi bulunmaktadır. Bunlara ek olarak 1 TÜBİTAK projesinde araştırmacı olarak çalışmıştır.